“Alternativ məktəbəqədər təhsil xidmətlərinin təşkili” pilot proqramı
“Forest School Azerbaijan” Azərbaycan Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan olunan “Alternativ məktəbəqədər təhsil xidmətlərinin təşkili” pilot proqramı çərçivəsində Lənkəran şəhərində 3-5 yaşlı uşaqlar üçün “Forest School – alternativ məktəqədər təhsil proqramı”na start verir.
Layihə müddətində 3-5 yaşlı uşaqlar cari ilin yaz-yay ayları ərzində forest school öyrənmə yanaşmasına uyğun olaraq xüsusi hazırlanmış açıq havada öyrədici təhsil proqramında iştirak edəcəklər. Layihədə iştirak ödənişsizdir və qeydiyyat ilə həyata keçirilir.

Пилотная программа «Организация услуг альтернативного дошкольного образования»
Forest School Azerbaijan в рамках пилотной программы «Организация услуг альтернативного дошкольного образования», объявленной Министерством науки и образования Азербайджана, запускает проект «Forest School — программа альтернативного дошкольного образования» для детей 3-5 лет в городе Ленкорань.
В рамках проекта, в весенние и летние месяцы текущего года, дети 3-5 лет примут участие в специально разработанной образовательной программе на открытом воздухе в соответствии с подходом обучения Forest School. Участие в проекте бесплатное, необходима регистрация.