Forest School Azerbaijan-da ilk təcrübə proqramı yekunlaşıb
Cari ilin may ayından Forest School Azerbaijan-nın müxtəlif departamentlərində təcrübə proqramına seçilən təcrübəçilər bu gün 5 aylıq təcrübə proqramına yekun vurmuşlar. Seçilmiş 6 potensiallı təcrübəçini cəlb edən bu təcrübə proqramı “Layihələrin təşkili və idarə edilməsi”, “Sosial marketinq” və “Məzmunun inkişafı” sahəsində təcrübəçilərə unikal praktiki təcrübə təmin etmişdir.
Təcrübəçilər təşkilatın müxtəlif fəaliyyətlərinə cəlb olunmuş və mentorların dəstəyi praktiki bilik və bacarıqlar əldə etmişlər. Proqrama Bakı şəhəri ilə yanaşı, regionlardan da təcrübəçilər qoşulmuşdur. Təcrübə müddətində onlar Forest School Azerbaijan-nın sosial media hesablarının idarə olunması, PR və marketinq strategiyalarının analizi, planlaşdırılması, məzmunun formalaşdırılması ilə bağlı ələtlər haqqında praktiki bacarıqlarlarla yanaşı, Bakı şəhərində müxtəlif master-klasslar, Göygöldə sahə səfərlərinin təşkili prosesində iştirak etmişlər.
Bu təcrübə proqramı istedadlı təcrübəçilərin uşaqlarla, valideynlərlə, tərəfdaşlarla iş sahəsində peşəkar inkişafı ilə yanaşı, onların vasitəsi ilə açıq havada təhsilin, ətraf mühitin qorunmasının önəmini təşviq etmişdir.
Təcrübə proqramının yekununda təcrübəçilərlə reflektiv görüş keçirilmiş və onlar sertifikatlarla təltif olunmuşlar.

В Forest School Azerbaijan завершилась первая программа стажировки
Стажеры, отобранные для участия в программе стажировок в различных подразделениях Forest School Azerbaijan, сегодня завершили пятимесячную программу стажировки, которая проводилась с мая текущего года. Программа стажировок, в которой приняли участие 6 отобранных потенциальных кандидатов, предоставила участникам уникальный практический опыт в таких областях как: «Управление проектами и менеджмент», «Социальный маркетинг» и «Разработка контента».
Стажеры были вовлечены в различные мероприятия организации, и при поддержке наставников получили практические знания и навыки. Помимо Баку, к программе присоединились также стажеры из регионов. В ходе стажировки они участвовали в процессе организации различных мастер-классов и поездок как в Баку, так и в Гейгеле, а также получили практические навыки работы с инструментами, связанными с управлением аккаунтов Forest School Azerbaijan в социальных сетях, анализом PR и маркетинговых стратегий, планированием мероприятий и созданием контента.
Данная программа стажировок популяризировала важность образования на открытом воздухе и защиты окружающей среды посредством профессионального развития талантов у стажеров в работе с детьми, родителями и с партнерами.
По завершению программы стажировки со стажёрами была проведена рефлексивная встреча и были вручены сертификаты.