Tədbir:“Tech 1st” Yarışında Master-Klasslar
“SABIS SUN” Beynəlxalq Məktəbi ilə Alpha Omega şirkətinin əməkdaşlıq çərçivəsində “Tech 1st” İnformasiya Texnologiyaları üzrə 5- 17 yaş aralığında olan və bu sahə ilə maraqlanan məktəblilər üçün öz bacarıqlarını nümayiş etdirmək və həvəsləndirmək məqsədi ilə müxtəlif istiqamətlərdə yarışlar təşkil olundu.
Müsabiqə əsasən robototexnika, qrafik dizayn, proqramlaşdırma və 3D modelləşdirmə istiqamət üzrə keçirildi.
Bundan əlavə olaraq şagirdlər üçün müxtəlif mövzuları əhatə edən master klasslar təşkil olundu.
Forest School Azerbaijan da öz növbəsində şagirdlər üçün əyləncəli və öyrədici istiqamətlər üzrə müxtəlif növ master klasslar təşkil etdi, açıq hava şəraitində tədrisin müsbət tərəfləri haqqında məlumat verdi.

Мастер-Классы на Турнире “Tech 1st”
В рамках сотрудничества Международной Школы «SABIS SUN» и компании «Альфа Омега» был организован турнир «Tech 1st». Соревнования проходили по различным направлениям для школьников 5-17 лет, интересующихся данной сферой и демонстрирующих свои умения.
Соревнования проводились в основном по робототехнике, графическому дизайну, программированию и 3D-моделированию.
Помимо того, для детей были организованы мастер-классы на различные темы.
Forest School Azerbaijan, в свою очередь, организовала для школьников различного рода мастер-классы развлекательного и образовательного характера, а также предоставила информацию о положительных сторонах обучения на открытом воздухе.