Lənkəranda 3-5 yaşlı uşaqların ilk qrup görüşü başlanmışdır
20 aprel tarixində “Forest School Azerbaijan” Azərbaycan Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan olunan “Alternativ məktəbəqədər təhsil xidmətlərinin təşkili” pilot proqramı çərçivəsində Lənkəran şəhərində 3-5 yaşlı uşaqların ilk qrup görüşünə başlanmışdır.
Bu görüşdə uşaqlar açıq havada əyləncəli və öyrədici, onların inkişaf istiqamətlərini dəstəkləyən fəaliyyətlərdə iştirak etdilər.
Layihənin əsas məqsədi Forest School təhsil proqramı – Alternativ Məktəbəqədər Tədris Modeli Azərbaycanda məktəbəqədər təhsilə məhdud əlçatanlığı təmin etmək, eyni zamanda innovativ açıq havada təhsil mühitləri vasitəsilə erkən yaşlı uşaqların hərtərəfli inkişafına kömək etməkdir.

В Ленкорани стартовала первая групповая встреча детей 3-5 лет
20 апреля в рамках пилотной программы «Организация альтернативных услуг дошкольного образования», объявленной Министерством Науки и Образования Азербайджанской Республики, Forest School Azerbaijan провела первую групповую встречу детей 3-5 лет в городе Ленкорань.
На встрече дети участвовали в веселых и познавательных занятиях на свежем воздухе, которые способствовали их развитию.
Основная цель проекта – предоставить образовательную программу Forest School – «Альтернативная модель дошкольного образования», чтобы обеспечить доступ к дошкольному образованию в Азербайджане и в то же время поддержать всестороннее развитие детей раннего возраста посредством инновационной среды обучения на открытом воздухе.