Tədbir:Lənkəranda Forest School qrup görüşləri
Forest School Azerbaijan və Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən elan olunan “Alternativ məktəbəqədər təhsil xidmətlərinin təşkili” pilot proqramı çərçivəsində Lənkəranda 3-5 yaş qrupu üçün baş tutan Forest School qrup görüşləri başa çatıb.
Layihə çərçivəsində 4 ay ərzində iştirakçılar açıq havada Forest School konsepsiyası əsasında hazırlanmış və onların inkişafını müxtəlif istiqamətlərdən (sosial, emosional,  intellektual və s.)  dəstəkləyən fəaliyyətlərə cəlb olunublar.
Layihənin əsas məqsədi Forest School təhsil proqramı – Alternativ Məktəbəqədər Tədris Modeli Azərbaycanda məktəbəqədər təhsilə məhdud əlçatanlığı təmin etmək, eyni zamanda innovativ açıq havada təhsil mühitləri vasitəsilə erkən yaşlı uşaqların hərtərəfli inkişafına kömək etmək olub.

Образовательная программа Forest School – Альтернативная Модель Дошкольного Образования
В рамках пилотной программы «Организация альтернативных услуг дошкольного образования», объявленной Forest School Azerbaijan и Министерством науки и образования Азербайджанской Республики, в Ленкорани завершились групповые встречи Forest School для детей возрастной группы 3-5 лет.
В рамках проекта участники в течение 4 месяцев были вовлечены в различные образовательные мероприятия на открытом воздухе, в основе которых была концепция Forest School, обеспечивающая развитие детей в разных направлениях (социальном, эмоциональном, интеллектуальном и т.д.).
Основная цель проекта заключалась в том, чтобы сделать доступной образовательную программу «Forest School – Альтернативная модель дошкольного образования» в Азербайджане, в регионах с ограниченным доступом к дошкольному образованию, и в то же время помочь всестороннему развитию детей раннего возраста посредством инновационной среды обучения на открытом воздухе.